Kto nie słyszał o koncepcji work-life balance? Teraz bardziej niż kiedykolwiek, ważne jest, aby każdy pracownik miał równowagę między życiem zawodowym a prywatnym. Ale jak to osiągnąć? Równowaga między życiem zawodowym a prywatnym jest bardzo szerokim – a także wysoce subiektywnym – zjawiskiem i dlatego nie można podać żadnych „uniwersalnych” wskazówek. Jednak poprzez ukierunkowane środki, metody i wspierającą kulturę firmy, każda firma może w znacznym stopniu przyczynić się do tego, aby jej pracownicy czuli się szczęśliwsi.

Niektóre z narzędzi pozwalających na osiągnięcie optymalnej równowagi to m.in. elastyczne formy pracy, telepraca, praca zdalna, regularna informacja zwrotna od pracowników, indywidualne i ludzkie podejście, a przede wszystkim szacunek dla życia osobistego pracownika.

W Sloneek mocno wierzymy, że pracodawcy nie powinni abdykować z odpowiedzialności za zadowolenie swoich pracowników z równowagi między życiem zawodowym a prywatnym, ponieważ ich podejście ma na to duży wpływ. 🙂 Badania wielokrotnie potwierdziły również, że zadowolony pracownik przynosi firmie znacznie większą wydajność i dobrobyt.